ЦЕНТР ЕЛЕКТРОННОЇ ОСВІТИ Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” створено в 2005 році у рамках проекту „Передача інформаційних технологій в Україну” Програми Розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Метою проекту „Передача інформаційних технологій в Україну” є задовольнити зростаючий попит на висококваліфікованих спеціалістів в області інформаційних технологій в Україні за допомогою високоякісних дистанційних навчальних програм . Реалізація цілей проекту відбувається шляхом передачі японських інформаційних технологій, а також інноваційних досліджень та успішного досвіду їх впровадження, отриманих Польсько-Японським Інститутом Інформаційних Технологій. Трьохстороння співпраця між Японією, Польщею та Україною є основою впровадження сучасних технологій навчання.

Предметом діяльності ЦЕНТРУ ЕЛЕКТРОННОЇ ОСВІТИ є:

 • організація дистанційної форми навчання з сучасних інформаційних технологій з використанням навчальних матеріалів, наданих Польсько-Японським інститутом інформаційних технологій та розроблених українськими фахівцями;
 • методична робота з вдосконалення навчальних матеріалів для дистанційної підготовки фахівців з інформаційних технологій;
 • організація семінарів, тренінгів та курсів з окремих дисциплін підготовки фахівців з інформаційних технологій;
 • організація тренінгів з методики дистанційного викладання (у рамках впровадження Проекту).

Основні події, які відбулись в рамках Проекту:

 • Презентація програми дистанційного навчання за бакалаврським напрямом „Комп’ютерна інженерія”, що підготовлена спільно з факультетом прикладної математики НТУУ „КПІ”, березень 2007 р.
 • Відеоконференція за участю японських гостей – представників Міністерства іноземних справ Японії та Посольства Японії в Україні, а також фахівців Польсько-Японського Інституту Інформаційних Технологій, березень 2007 р.
 • Прес-конференція для українських ЗМІ з нагоди успішного виконання Проекту „Передача інформаційних технологій в Україну”, організовано представництвом ПРООН в Україні, грудень 2006 р.
 • Відеоконференція за участю Польсько-Японського Інституту Інформаційних Технологій, Україно-Японського Центру, Національного технічного університету «Лвівська політехніка», грудень 2006 р.
 • Семінар-тренінг з дистанційної освіти для викладачів, що брали участь у підготовці курсів, та студентів-учасників пілотної групи, проведено у співпраці з Польсько-Японським Інститутом Інформаційних Технологій, Варшава, Польща, грудень 2006 р.
 • Відеоконференція за участю Польсько-Японського Інститута Інформаційних Технологій, Україно-Японського Центру, квітень 2006 р.
 • Навчання пілотної групи студентів Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”, дистанційний курс – ” Relational Databases ”, навчання проводилося англійською мовою (березень-квітень 2006 р.).
 • Відеоконференція за участю координаторів Проекту (Посольство Японії у Республіці Польща, ПРООН Польща, ПРООН Україна), фахівців Польсько-Японського інституту інформаційних технологій, Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” та Львівського Національного Політехнічного Університету (грудень 2005 р.);
 • Семінар-тренінг українських фахівців у Польсько-Японському інституті інформаційних технологій (липень 2005 р.).